Abu Dabili IHC Kalyon Enerji’ye ortak oldu

Anasayfa / Yazılar / Abu Dabili IHC Kalyon Enerji’ye ortak oldu

Birleşik Arap Emirlikleri şirketi IHC Kalyon Enerji’nin hisselerinin yarısını satın aldı

Birleşik Arap Emirlikleri merkezli International Holding Company Kalyon Enerji’nin hisselerinin yarısını 1,8 milyar Dirhem (500 milyon ABD Doları) bedel karşılığında satın aldığını açıkladı.

Şirket Abu Dabi Borsası’na yaptığı açıklamada Kalyon Enerji’nin portföyünde 1 GW’lık Karapınar YEKA GES projesi ile birlikte yine 1 GW’lık YEKA RES projesinin ayrıca Kalyon Enerji’nin YEKA yarışmaları da dahil olmak üzere elde ettiği başka yenilenebilir enerji projelerinin olduğu bilgisini verdi.[1]

Kalyon PV’nin üretim kapasitesi 2 GW’a çıkacak

Açıklamada değerlendirmesi yer alan Kalyon Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Kalyoncu IHC ile yaptıkları stratejik işbirliğinin gerek Türkiye’deki potansiyel projeleri, gerek ise farklı ülkelerde gerçekleştirmeyi planladıkları diğer projeler için önemli katkı sunacağını vurguladı.

IHC Üst Yöneticisi Syed Basar Shuebise ortaklığın şirketin şimdiye kadar yenilenebilir enerji alanından yaptıkları en büyük ikinci satın alma işlemi olduğunu vurguladı.

IHC geçtiğimiz Mayıs ayında da Hindistan merkezli Adani Group’un üç ayrı şirketine toplamda 7,3 milyar Dirhem (2 milyar ABD Doları) yatırım yapmıştı.


 


[1] IHC Sail Into Turkish Market and Acquires 50% of Renewable Energy Company “Kalyon Enerji” in AED 1.8 billion Transaction


Ürün ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için, Hemen Arayın! (0216) 455 05 04

Copyright © 2018 BTR Enerji. Her Hakkı Saklıdır.Web İşin Web Tasarım Hizmetleri
Top