EPC Firması nedir?

Anasayfa / Hizmetler / Güneş Enerjisi / EPC Firması nedir?

EPC Firması Nedir?

EngineeringProcurementandCostruction kelimelerinin kısaltılmış hali olan EPC, Türkçe manası ile Mühendislik, Tedarik ve Kurulum manasına gelmektedir. EPC Firmaları tüm mühendislik üretim, montaj ve teslim gibi işlemleri tek elden yürüttüğü manasına gelmektedir. Ülkemizde güneş enerjisi ile elektrik üretimi ile ilgili yasaların çıkmasının ardından EPC firmalarının sayısında artış yaşanmıştır. Güneş enerjisi sektörünün hareketlilik kazanması ile birlikte yerli ve yabancı firmaların ülkemizdeki ilgisi artmıştır.

EPC firmalarının artış göstermesine rağmen bu sektöre adım atan firmalarda finansal yeterlilik, teknik know-how ve tecrübe eksikliği sebebi ile yatırımcıların kafasında soru işaretleri belirmektedir. Güneş Enerjisi Santrallerinin kurulum, işletme ve bakım gibi aşamalarında bu işlerde tecrübeye sahip ve profesyonel bir ekiple hizmet sunan EPC firması ile çalışmak oldukça büyük bir önem arz etmektedir. Herhangi bir arıza durumunda tecrübe sahibi çalışanların soruna el atması ve en kısa sürede arızayı gidermesi gerekmektedir. Bunun yanı sıra rutin bakımları yapacak bir ekip olması gerekmektedir.

EPC Firmalarının Görevleri

EPC firmaları güneş enerjisi santrallerini planlayan, tasarımını oluşturup ürünü ortaya sunmak ile görevlidir. Görevleri projenin tamamlanmasının ardından da devam etmektedir. Nitekim bu santrallerin işletilmesi gerekmektedir. Nitekim işletme aşaması projenin en önemli noktalarından bir tanesidir. İşletme aşaması sürecinde santralde ortaya çıkan problemleri gideren EPC çalışanları belirli zaman aralıkları ile bu santrallerin bakımını yapması gerekmektedir.

Ürün ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için, Hemen Arayın! (0216) 455 05 04

Copyright © 2018 BTR Enerji. Her Hakkı Saklıdır.Web İşin Web Tasarım Hizmetleri
Top