EPC firması seçerken dikkat

Anasayfa / Hizmetler / Güneş Enerjisi / EPC firması seçerken dikkat

EPC Firması Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

EPC (Mühendislik, Tedarik ve Kurulum) firmalarının sayısının son dönemlerde bir hayli artış göstermesi ile birlikte yatırımcılar için firma seçme problemi ortaya çıkmıştır. EPC Firmaları yatırımcılar için bir hayli önemlidir. Nitekim yatırımcılar bu firmalar ile çok uzun sürelerle çalışmaktadır. Bu süre en az 25 yıl gibi bir süredir. Önemli olmasının ikinci bir nedeni ise GES yatırımları yapılırken bu projelerin doğru malzeme, uygulama ve mühendislik yöntemi ile yapılması gereklidir. İşte bu sebeple firma seçimi bir hayli önemlidir. Peki bu firmaları seçerken nelere dikkat etmeliyiz?

EPC firmaları sunduğu taahhütlere uygun çalışmak zorundadır. Vaat ettiği iş programına uymayan ve kabul sürecini uzatan firmalar yatırıma zarar vermektedir. Ek olarak kabulü geçse dahi yanlış yöntemlerle GES kurması halinde yatırım herhangi bir gelir sağlamayacaktır.

Ülkemizde yatırımcıların düştüğü en büyük yanlışlardan bir tanesi de mali olarak avantaj sağladığını düşündüğü EPC firmalarına eğilim göstermeleridir. Ancak yatırımcılar yeterli kalitenin belirli bir tecrübe ve bedele dayılı olduğu maalesef es geçmektedir. Yatırımcıların firma seçiminde bu konuya özen göstermesi gerekmektedir.

Yatırımcıların dikkat etmesi gereken bir diğer husus ise GES tamamlandıktan sonra yaşanabilecek arıza ve benzeri durumlarda bireysel olarak müdahale etmemeleri gerekmektedir. Bu tür sorunlarla karşılaşmaları halinde anlaşılan firma ile iletişime geçip sorunu halletmelerini istemek gerekmektedir. İşte firma seçiminde bu durum göz önüne alınmalıdır. EPC firma seçiminde firmaların kurulum sonrası bakım hizmeti verip vermediklerini öğrenmeleri gerekmektedir.

 

Ürün ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için, Hemen Arayın! (0216) 455 05 04

Copyright © 2018 BTR Enerji. Her Hakkı Saklıdır.Web İşin Web Tasarım Hizmetleri
Top