Temiz Enerji, İklim Değişikliği ve Sürdürülebilirlik Araştırma Enstitüsü kurulacak

Anasayfa / Yazılar / Temiz Enerji, İklim Değişikliği ve Sürdürülebilirlik Araştırma Enstitüsü kurulacak

Temiz Enerji, İklim Değişikliği ve Sürdürülebilirlik Araştırma Enstitüsü kurulacak

TÜBİTAK bünyesinde kurulacak enstitü Konya’da yer alacak


Türkiye’de iklim değişikliğini en derinden yaşayan illerin başında gelen Konya, bu alanda yürütülecek araştırmaları koordine edecek kurumsal bir yapıya kavuştu.

TÜBİTAK bünyesinde Türkiye’nin yeşil kalkınma sürecinde iklim değişikliği odaklı araştırmalar yapmak üzere Konya merkezli olarak Temiz Enerji, İklim Değişikliği ve Sürdürülebilirlik Araştırma Enstitüsü kurulacağı bildirildi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda bakanlığının bütçesi üzerine yaptığı sunum sırasında yapılan açıklamaya göre Enstitünün kurulma süreci, bu yılın Şubat ayında düzenlenen İklim Şurası ile başladı.

Cumhurbaşkanlığı bünyesindeki Bilim, Teknoloji ve Yenilik Politikaları Kurulu’nun uygunluk görüşü ve TÜBİTAK Yönetim Kurulu’nun onayı ile kurulan enstitü yenilenebilir ve temiz enerji, gelecek senaryoları ve sosyal politika araştırmaları gibi alanlara odaklanacak ve alanlarda Ar-Ge çalışmalarını planlayacak, koordine edecek, kamunun politika geliştirme süreçlerine katkı sağlayacak.

Enstitü aynı zamanda İklim Şurası’nın bilim ve teknoloji bağlamında aldığı kararların takibini yapacak ayrıca İklim Kanunu’na yönelik çalışmalara katkı verecek.

Ürün ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için, Hemen Arayın! (0216) 455 05 04

Copyright © 2018 BTR Enerji. Her Hakkı Saklıdır.Web İşin Web Tasarım Hizmetleri
Top