Zemine Monte Sistemler

Anasayfa / Hizmetler / Güneş Enerjisi / Zemine Monte Sistemler

Zemine Monte Sistemler

Güneş enerjisi sistemlerinden elektrik enerjisi üretimi birçok yolla yapılmaktadır. Zemine monte sistemleri de bu yollardan bir tanesidir. Zemine monte sistemler adından da anlaşılacağı üzere toprak, beton ve benzeri zeminlerin üzerine inşa edilen ve oldukça büyük alanlara kurulan sistemlerdir. Bu sistemler 1 mW’a kadar lisanssız bir şekilde yapılabilirken 1 mW ve üstü değerler için lisans alma zorunluluğu bulunmaktadır.

Hükümet tarafından garanti belirlenen kanunlar ve fiyat üzerinden kişiler ürettiği elektriği devlete satabilmektedir. Bu kişiler gerçek ve tüzel kişiler olabilmektedir. Ek olarak GES yatırımcıları ürettikleri elektrik enerjisinin harcama fazlasını yine aynı şekilde satabilme yetkisine sahiptir. Bu konuda düzenlenmiş kanunlara ve yönetmeliklere dikkat etmekte fayda vardır.

Zemine monte sistemler neredeyse her türlü zemin üzerine kolaylıkla kurulabilen ve uygun maliyete sahip güneş enerjisi sistemleridir. Güneş panelleri çeşitli çevre etkilerine karşı zemine sağlıklı bir şekilde monte edilmek zorundadır. Bu yükler rüzgar, kar, yağmur vb. yüklerdir. Bu yükler bölgeden bölgeye değişiklik gösterebilmektedir. Bu hesaplamalar mühendisler tarafından yapılarak proje tasarımı yapılır ve kurulacağı zemine monte edilirler.

 

Ürün ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için, Hemen Arayın! (0216) 455 05 04

Copyright © 2018 BTR Enerji. Her Hakkı Saklıdır.Web İşin Web Tasarım Hizmetleri
Top